K.F. SKENDERBEU KORCE
Qe nga viti 1909...

KREU

 

view:  full / summary

Disiplina: Nuk ka tri pikė pėr Flamurtarin

Posted on May 3, 2011 at 8:11 AM Comments comments (0)

Nuk ka fitore nė tavolinė pėr skuadrėn e Flamurtarit, pas incidenteve tė ndodhura nė stadiumin e Laēit, ku u godit me sende tė forta portieri vlonjat Shpėtim Moēka.


Nė procesverbalin e vendimit tė Disiplinės thuhet se kėrkesa ankimore e KF Flamurtari pėr marrjen e pikėve tė ndeshjes Laēi-Flamurtari nė tavolinė
nuk mund tė pranohet, pasi nuk ėshtė e baz...

Read Full Post »

Skenderbeu prek titullin me nje dore

Posted on April 28, 2011 at 1:19 AM Comments comments (0)


Skenderbeu, ekipi qe kryeson kete superlige pas javes se 30-te me plot 67 pike ( 4 pike me shume se ndjekesi me i afert Flamurtari) pothuajse ka prekur per here te pare me njeren dore titullin e tij te dyte pas 77 vitesh, pra qysh nga viti i larget 1933 kur Skenderbeu arriti te shpallej per heren e pare dhe te fundit kampion vendi.

Read Full Post »

ZEQO: Kujdes o Sk?nderbe, nuk ka mbaruar ende kampionati!

Posted on April 19, 2011 at 1:17 PM Comments comments (0)

Zeqo: Kujdes Skënderbe, nuk ka mbaruar!

Presidenti Agim Zeqo thotë se ka edhe 450 minuta deri në fund dhe ky është më momenti më i vështirë

Presidenti i Skënderbeut, Agim Zeqo, vazhdon qysh nga fundjava e kaluar që të ndodhet në Austri për punët e tij priv...

Read Full Post »

Titulli jasht? Tiran?s, kush fiton trofeun 15?!

Posted on April 10, 2011 at 9:00 AM Comments comments (0)

Titulli jashtë Tiranës, kush fiton trofeun 15?!

Nga 71 sezone futbollistike të perfunduara deri tani, pa këtë aktualin, te 72-in, 57 prej tyre janë fituara prej tri skuadrave te kryeqytetit: respektivisht Tirana ka fituar 24 kampionate, Dinamo 18 dhe Partizani 15. Qe do te thote se vetem 14 prej tyre jan...

Read Full Post »

Shk?mbi-Fagu, fushat? n? facebook: Vlonjat?t paguajn? kund?r nesh

Posted on April 10, 2011 at 7:32 AM Comments comments (0)

Të dy lojtarët kanë karikuar ambjentin korçar: Ejani, peqinasit do luajnë për llogari të Flamurtarit sepse u kanë premtuar 40 mijë euro nëse marrin një pikë. Na duhen sa më shumë tifozë

 

 

Read Full Post »

Muzaka? n? ?paket?n? Sk?nd?rbeu

Posted on April 10, 2011 at 7:30 AM Comments comments (0)


Dua të fitoj titullin e të luajë në Europë. Më pas do flasim për sezonin tjetër”

 

 

 

Gjergji Muzaka ndihet mirë në Korçë dhe formën sportive q&...

Read Full Post »

Reagimi i Zeqos: B?m? detyr?n, vlonjat?t nuk i shoh

Posted on April 10, 2011 at 7:28 AM Comments comments (0)


Presidenti i Skënderbeut, Agim Zeqo, ka thënë se ka qenë një fitore më se e merituar e ekipit të tij

Pa dyshim që dje në tribunën qendrore nuk mund të mungonte presidenti i Skënderbeut, Agim Zeqo, që e ka ndjekur ndeshjen pranë me donatorin e Shkumbinit, Dashnor Sul...

Read Full Post »

Rss_feed

                

                  NDESHJA E RRADHES

   Logovs 

                    SKENDERBEU - APOEL

           DATA: 13/07/2011 (E MERKURE)

              ORA: 20:30

              QYTETI: KORCE

              STADIUMI: "SKENDERBEU"

    #     SKUADRA    N.   D.   P.

      1)KF SkënderbeuSKENDERBEU  00   +00   00

      2)Apolonia Fier, Albanien APOLONIA        00   +00  00

      3)KS Bylis Ballsh, Albanien BYLIS                 00   +00  00

      4)Dinamo Tiranë, Albanien DINAMO            00   +00  00

      5)Flamurtari Vlorë, Albanien FLAMURTARI    00   +00  00

      6)KS Kamza, Albanien KAMZA               00   +00  00

                                       më shumë =>>

                   

                           facebook!

        Das offizielle YouTube-Logo

1382 views - 0 comments
1114 views - 0 comments
1007 views - 0 comments
988 views - 0 comments
Si mendoni kush do ta fitoje kampionatin ?


Results

Quiz maker

 

calling cards

Gjithesej
Share on Facebook